Panel uživatele

Výlet na Vodopád Kamieńczyka - Szklarska Poręba (Polsko)

Počet shlédnutí: 5304

Z Harrachova si můžete zajet do blízkého města Szklarska Poręba a podívat se na Vodopád Kamieńczyka. Jedná se o nejvyšší vodopád v polské části Krkonoš. Trojstupňová kaskáda o celkové výšce 27 metrů zajistí krásný zážitek z padající vody. U vodopádu je turistická chata, občerstvení i příjemná vyhlídka na okolní Krkonoše.

Výlet na Vodopád Kamieńczyka - Szklarska Poręba (Polsko)

 

 

TRASA:

Samotný start je z Harrachova po hlavní silnici. Vyjedete ven z města směrem na Polsko. Po cca. 3 km jste již v Polsku a zhruba za 7 minut jízdy autem se dostanete do polského městečka Jakuszyce. Pokračujete dále po silnici a po projetí serpentýnami a zatáčkami z kopce přijedete k prvnímu odstavnému parkovišti hned vpravo u silnice. Zde si můžete nechat za jednorázový poplatek 10 Zlotých zaparkované auto. Z parkoviště pokračujete zhruba kilometr pěšky po kamenité cestě nevhodné pro kola a kočárky. Stoupáním cca. 800 metrů se dostannete k vodopádům. Cesta zpět po kamenech je nepohodlná a nebezpečná, proto je lepší dojít až na vrchní vyhlídku a od tud sejít lesní asfaltovou cestou z kopce zpět na hlavní silnici a vrátit se na parkoviště okolo. 

Zhruba ve 3/4 kamenitého výšlapu můžete zaplatit vstupné cca. 6 Zlotých, dostanete ochrannou helmu a můžete se projít po uměle vytvořených lávkách až přímo k vodopádu a kochat se kolmými stěnami nádherné soutězky. Jestliže ale bezpečně vyšlapete o kousek výše, dostanete se na bezplatnou vyhlídku, kde vodopády vidíte přes ochranné mříže z vrchu a zdarma. Na vrchní vyhlí
dce máte možnost relaxu i občerstvení. 

Parkoviště u vodopádu   Vodopád Kamieńczyka parkoviště

Cesta nahoru je kamenitá, nevhodná pro kola a kočárkyVodopád Kamieńczyka - cesta vzhůru





 
Vodopád Kamieńczyka je opravdu hezký a stojí za to ho navštívitVodopád Kamieńczyka - Harrachovská Perla doporučuje

Vodopád Kamieńczyka jsme otestovali 05.07.2020 a doporučujeme :-)Vodopád Kamieńczyka - Harrachovská Perla

Bezpečná cesta zpět na parkoviště k hlavní silnici
Vodopád Kamieńczyka - Harrachovská Perla doporučuje

Ubytování Bed4U™

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení